<h2>Gizlilik Politikası</h2>

Gizlilik Politikası

HYA (Hristiyan Yayın Ağı), sizden sağladığı kişisel bilgileri ve gizlilik hakkınızı korumayı taahhüt eder. Bu Çocuk Gizlilik Politikası, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Kanunu'na uygun bir şekilde, Süperkitap Çocuk web sitesini ziyaret eden çocuklar için ek gizlilik önlemleri sağlayarak genel Gizlilik Politikası'ı tamamlamaktadır. Bu kanun, HYA'nın 13 yaş altı çocuklardan aldığı kişisel bilgileri ne şekilde toplayıp kullandığı ve nasıl açıkladığı, 13 yaşın altındaki çocukların kişisel diye tanımlanabilecek bilgilerini toplarken velilerin rızasını aldığımız konusunda ebeveynleri ve yasal koruyucularını (bundan sonra "veliler" diye anılacak) bilgilendirmemizi gerektirir. Bilgi toplama yöntemlerimiz aşağıda açıklanmıştır. "Çocuklar"ı herhangi bir web sitesine bilgi girişi yapmadan önce velileri ile birlikte kontrol etmelerini, velileri de tanımadıkları birisine kişisel bilgilerini internette yayınlama izni vermesi konusunda çocuklarına sınırlama getirmeleri konusunda teşvik etmek isteriz.

Ne Türde Bilgiler Toplanmaktadır?

Süperkitap Çocuk Web Sitesi, ziyaretçilerimizden minimum düzeyde bilgi toplanmasını gerektrir. Bir çocuğun kendi başına Süperkitap Çocuk Web Sitesi'ne kaydolması durumunda, çocuktan sadece adı, soyadı, doğum tarihi, velinin e-posta adresi, kullanıcı adı ve parola bilgilerini girmesini istiyoruz. Doğum tarihi, ziyaretçinin yaşını onaylamak için istenmektedir. Bütün bu bilgiler toplanır; böylece çocuklar aktivitelere katılabilir, çevrimiçi oyunlar oynayabilir, rekorlar kırabilir, puan biriktirip ödül sahibi olabilirler. Velilerin e-posta adresi ise, 13 yaş altı çocuklarının siteye kaydolduğunun doğrudan bilgisini vermek, siteyi kullanımlarıyla ilgili zaman zaman bildirimde bulunmak, özelliklerin güncellenmesi ve değişiklikleri hakkında bilgi vermek, çevrimiçi yarışmalar ve çekilişlerin blgilendirmesini yapmak ve buna benzer çeşitli aktiviteler sunmak için toplanır. Çevrimiçi faaliyetlerimizden herhangi birine katılımı sırasında, çocuğunuzun makul ve gerekli olandan daha fazla bilgiyi paylaşmış olduğunu belirleyemeyebiliriz. Çocuklar ayrıca kayıtlı bulundukları e-posta adresleri veya telefon numaraları üzerinden bize e-posta gönderebilir, telefon edebilir, eğitimli dua danışmanlarımızla etkileşim halinde bulunabilirler.

Veli Onayı

Çocukları Süperkitap Çocuk sitesine kaydolduklarında veya ara sıra sunulan bir yarışmaya ya da çekilişe katıldıklarında, velilere bu tür aktivitelerin bilgisi e-posta yoluyla verilir. Veliler bunu, yarışma veya çekilişlere kaydolma veya giriş yapma sayfalarındaki bizimle iletişime geçin formu aracılığıyla reddedebilirler. Veli, çocuğun kaydolmasını ya da giriş yapmasını kabul etmezse, çocuğun bilgileri veri tabanımızdan silinir. Veliden herhangi bir cevap gelmemesi durumunda, çocuğun yarışmalara ve çekilişlere kaydolması ve giriş yapmasını kabul edilmiş varsayarız. Bir velinin kayıt veya girişi onaylaması veya izin vermesi durumunda, veliye bundan sonra bildirim yapılmaksızın, çocuk gizlilik politikasında belirtilen türlü aktivitelere giriş yapabilir. Çocuklarının bir yarışma veya çekilişi kazanması durumunda veliler, kayıt sırasında verilmiş olan e-posta adreslerine bildirim alırlar ve ve velilerden ödülün ulaştırılması için adres bilgilerini paylaşmaları istenir.

superbook

Bilgiler Nasıl Ortaya Çıkabilir

HYA genellikle, üçüncü şahıslara, 13 yaşın altındaki çocuklardan aldığı kişisel sayılabilecek bilgileri ifşa etmez. Bazen, HYA tarafından belirli çevrimiçi aktiviteleri (örneğin yarışma ve çekilişleri) idare etmek ve sunmak için görev alan üçüncü taraflarla zaman zaman paylaşabiliriz. Bu tür üçüncü kişiler, hizmetlerini yürütmek için gerekli olan kişisel bilgilere erişebilir, ancak diğer amaçlarla kullanamazlar. Ayrıca, web sitemizin mülkiyetini veya güvenliğini korumak, HYA ve başka kişilerin haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak, bununla ilgili makul tedbirler almak için yasalara, adli süreçlere veya yasa uygulayıcı kuruluşların taleplerine göre Kullanım Şartlarımızı uygulamak adına, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri üçüncü taraflara ifşa edebiliriz.

Superbook

Bildirimler Alma

Bir yazılım uygulamasından, iOS cihazları için Apple'ın Anında İlet Bildirim Hizmeti, Android cihazlar için Google'ın CD2M ve Cloud Messaging Hizmeti gibi servisler aracılığıyla mobil cihazınıza anlık bildirimler gönderiyoruz. Her iki servis de, bu mobil aygıt işletim sistemlerinin standart özellikleridir. HYA, bu servislerin kullanımından kaynaklanan kişisel verilerinizin erişimini, kullanımını ve ifşasını idare eder..

Veli Erişimi

HYA, çocuklarının güvenli ve eğlenceli bir çevrimiçi deneyime sahip olmasını sağlayarak velilere yardımcı olmak istemektedir. Veliler, çocukları hakkında toplanan tanımlı herhangi bir bilgiyi incelemek, bu bilgilerin silinmesini, ve/veya çocuklarının bilgilerinin bundan sonra toplanmamasını veya kullanılmamasını isterlerse bizimle iletişime geçebilirler. HYA, bir çocuğa ilişkin bilgi isteyen birinin kimliğini doğrulamak için, kişinin aslında çocuğun velisi olduğundan makul bir şekilde emin olmaya çalışmaktadır.

Süperkitap Gizlilik Politikası'nda Yapılabilecek Değişiklikler

HYA bu politikayı istediği zaman değiştirebilir. Çocukların kişisel bilgilerinin toplanması, kullanılması veya ifşa edilmesi ile ilgili herhangi bir madde değişikliği, kayıtlı çocukların velilerine bildirilecektir. Velilerin, e-posta adreslerinde yapılacak herhangi bir değişiklikte bize bilgi vermelerini tavsiye ediyoruz.

İletişim Bilgileri

Herhangi bir yorumunuz, sorunuz veya endişeniz varsa, adresine bir e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Veya şuraya bir mektup gönderebilirsiniz:

CBN Partner Services
977 Centerville Turnpike
Virginia Beach, VA 23463

Ya da en az 18 yaşında iseniz +1 757-226-7000 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

PROFESÖR QUANTUM’UN SORU-CEVAP MEKANİZMASI